TRENERZY , ZAWODNICY  -
SPONSORZY, PARTNERZY  -
TEL. +48 509 078 113
TEL. +48 604 424 235 
Wróć do listy

Za nami Międzynarodowa Kurpiowska Kuźnia Mistrzów

Informacja prasowa Nowy Wyszkowiak 
Na brak wrażeń nie mogli narzekać miłośnicy sportów walki, którzy piątkowy wieczór, 17 listopada, spędzili na Międzynarodowej Kurpiowskiej Kuźni Mistrzów w hali sportowej CKU. Podczas pięściarskiego międzynarodowego meczu Polska – Kanada zobaczyli osiem pojedynków. Niestety, swoją walkę przegrał Paweł Gerek - tego wieczoru jedyny wyszkowianin w ringu.
Gala rozpoczęła się dla Polaków pozytywnie. Zwycięską walkę Mateusz Wojtasiński z UKS Adrenalina Wrocław stoczył z Jordanem Mathieu. Decyzję sędziów 2:1 Kanadyjczycy przyjęli ze zdziwieniem. Nastroje w ich drużynie poprawiły się po następnych dwóch walkach wygranych przez Thomasa Chabot i Franco Pana. Tym razem sędziowie byli jednomyślni, przyznając im zwycięstwa nad Danielem Piotrowskim i Damianem Piaseckim (zawodnik Łódzkiej Akademii Sportu). Po czwartej walce tego wieczoru ze zwycięstwa cieszył się Paweł Żarnoch z Ostrołęki. Sędziowie uznali, choć niejednogłośnie, że był lepszy od Hassana Omara.
Niestety, swoją walkę przegrał (przez TKO) tego wieczoru jedyny wyszkowianin w ringu Paweł Gerek, zawodnik Gimnazjon Apin Wyszków. Jego przeciwnik Evagelos Frangos ma na koncie 24 walki wygrane i 10 przegranych. Paweł Gerek ma podobne doświadczenie.
Chyba najbardziej emocjonującą walkę wieczoru stoczyli reprezentant Victoria Ostrołęka Damian Krukowski i Alexandre Leng. Mimo głośnego dopingu kibiców, Polak przegrał na punkty.
Dwa ostatnie pojedynki skończyły się wygraną Polaków. Sędziowie orzekli zwycięstwa 2:1 Damiana Durkacza nad Danielem Kulibaba oraz Marka Pietruczuka nad Luisem-Eduardo Santaną Salledo.
Przed galą na ringu stanęli młodzi zawodnicy Gimnazjon Apin Wyszków. Bartłomiej Rykaczewski zremisował w pojedynku w formule kick-light, tak samo Mateusz Sznajderowicz w walce bokserskiej. Dumni z siebie mogą być Mariusz Jankowski (boks) i Marcin Rojek (low kick). Jankowski zakończył walkę nokautując przeciwnika już w pierwszej rundzie. Rojek w drugiej rundzie wygrał przez TKO.